• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Персиска плочка VI“ платно уметност од непознато

Трговска марка ликовна уметност „Персиска плочка VI“ платно уметност од непознато

DEN 2.00
Тековен
Во продавницата

000 слики годишно. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност.000 слики годишно. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Истакнати бои : тен, црна, сива, портокалова, кафеава светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. - Портокалова и сина цветна шема. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.

Останатите карактеристики

Слични понуди