• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „шарени сончеви кругови квадратни 1 'платно уметност од Ејми Вангсгард, црна мат, црна рамка

Трговска марка ликовна уметност „шарени сончеви кругови квадратни 1 'платно уметност од Ејми Вангсгард, црна мат, црна рамка

DEN 2.67
Тековен
Во продавницата

Уметник : Ејми Вангсгардбјект : Апстракт Стил : Современа трговска марка ликовна уметност „Шарени сончеви кругови квадрат 1“ платно уметност од Ејми Вангсгард, Црна мат, Црна рамка : Уметник : Ејми Вангсгард. Предмет : Апстракт. Стил : современ. Тип на производ : Црна рамка, црна матка, акрилик. Ова подготвено да виси, измешано врамено уметничко парче има апстрактни кружни форми на црвена, жолта, сина, розова и бела боја. Печатење на giclee под акрилик во црна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во црна рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Останатите карактеристики

Слични понуди