• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „автомобил 18“ платно уметност од Фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „автомобил 18“ платно уметност од Фенер Прес

DEN 0.33
Тековен
Во продавницата

Уметник : Lantern Presssubject : Sports Style : Industrial Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има автомобил што се движи подалеку од рамката со маж во црвена боја. За создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фенер Прес „Автомобил 18“ платно уметност.

Останатите карактеристики

Слични понуди