• Обновено
236x78.7 Странична Тенда Што Се Повлекува, Двоен Двор Што Се Повлекува Сонце За Приватност Делител На Ветер, Целосен Алуминиумски Отпорен На ' Рѓа, ОТПОРЕН НА УВ

236x78.7 Странична Тенда Што Се Повлекува, Двоен Двор Што Се Повлекува Сонце За Приватност Делител На Ветер, Целосен Алуминиумски

DEN 2.67
Тековен
Во продавницата

Со Преклопни Странични Тенди, можете да уживате во појадок или бранч без љубопитните очи на соседите! Уживајте во ладната сенка кога ќе се опуштите на вашиот двор или балкон. Карактеристики. Странична Тенда Што може да се повлече За Приватност, Обезбедува приватност каде и да ви треба, работи одлично како екран на ветер и сенка за сонце. Можете да го организирате аголот на тенди како што сакате, предложениот опсег : 90 до 180 степени. Полиестерскиот материјал Отпорен НА УВ Може да ја блокира УВ светлината и да има одреден степен на отпорност на вода. Оваа странична тенда има тежина од 180гр/м2. Ткаењето со висока густина ги подобрува перформансите на неговата отпорност на кинење. Лесен и Силен материјалот на столбот и другите делови е висококвалитетен алуминиум, кој е лесен и силен. Страничната тенда има добри функции отпорни на дожд и ветер, бидејќи површината на тендата е обложена со облога отпорна на ' рѓосување. Разновиден екран за приватност може да се користи на отворено и во затворени простории. Погоден е да се користи како сончева сенка и блок од ветер во надворешни области како што се градина, тераса, балкон, двор или ресторан или делител на простории и екран за приватност во затворени простории како што се канцеларија и студио. Лесна За Инсталирање Е потребна Вежба За Иша. Монтирајте ја тендата за двор што се повлекува на земја и поправете ги другите две потпорни столпчиња на земја или бетонирајте ги. Сите додатоци се вклучени во пакетот. Само повлечете ја рачката, ќе добиете удобен екран за приватност. Спецификации. Боја : Сива Рачка : Големина На Екран Што Се Повлекува : 78,7"H x 236"LFrame : алуминиумска легура : 180g/m2 полиестер.

Останатите карактеристики

Слични понуди