• Обновено
Трговска Марка Ликовна Уметност Овошје И Цвеќиња Од Ткаенина Платнена Уметност Од Анелин Беукенкамп

Трговска Марка Ликовна Уметност Овошје И Цвеќиња Од Ткаенина Платнена Уметност Од Анелин Беукенкамп

DEN 3.33
Тековен
Во продавницата

Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Моите акварели се во приватни и корпоративни колекции низ целиот свет. Тие добро се однесуваат на медиумот и ми дозволуваат да ја истегнам мојата палета до нејзиниот полн капацитет. Учествувам во многу годишни групни и жири-шоуа, од кои некои го вклучија Фестивалот На Уметноста Стратон, Замислен во пастирски амбиент, Фарми Во Шелбурн, Уметност На Планина, Сено, Рефлексии на Пристаништето Басен и Уметност Во Тркалезната Штала, вејтсфилд. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Навистина уживам во прекрасниот начин на кој пигментите се мешаат и комуницираат на острата бела хартија. Моите слики може да се видат во различни галерии низ државата и неодамна имав неколку мои слики репродуцирани како отпечатоци Од гикли со ограничено издание. Се стремам да ја доловам "суштината" на цутот, а не нејзината точна репродукција. Акварелот е мојата радост и страст и има уште многу да ме научи. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност.My акварелите и пристапот кон сликарството постојано се развиваат. овошје седи на маса до цвеќиња. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. Јас сум член на Здружението За Акварели Во Вермонт и освоив неколку награди на различни места низ државата.Уметник : Анелејн Беукенкампсубјект : Кујнски Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија содржи овошје што седи на маса до flowers.

Останатите карактеристики

Слични понуди