• Обновено
Глобален Колектор Апсолутен Сензор За Притисок Одговара изберете: 2007 - ШЕВРОЛЕТ СИЛВЕРАДО, ШЕВРОЛЕТ РАМНОДЕНИЦА

Глобален Колектор Апсолутен Сензор За Притисок Одговара изберете: 2007 - ШЕВРОЛЕТ СИЛВЕРАДО, ШЕВРОЛЕТ РАМНОДЕНИЦА

DEN 1.00
Тековен
Во продавницата

Сензорот За Апсолутен Притисок (МАПА) На Колекторот се користи во возилата со вбризгување гориво за мерење на воздушниот притисок во внатрешноста на моторот на доводниот колектор. Оваа информација се пренесува заедно СО ЕКУ каде што се користи за пресметување на точната мешавина на воздух/гориво. Глобална 1811582 Колектор Апсолутен Сензор За Притисок Одговара Изберете : 2009-2014 ШЕВРОЛЕТ СИЛВЕРАДО 8 Цил 5.3 Л 2010-2011,2014 ШЕВРОЛЕТ РАМНОДЕНИЦА 4 Цил 2.4 Л 2008-2012 ШЕВРОЛЕТ МАЛИБУ 4 Цил 2.4 Л 2008-2011 ШЕВРОЛЕТ ИМПАЛА 6 Цил 3.5 л 2009-2014 Гмц Сиера 8 цил 5.3 л 2014 ШЕВРОЛЕТ МАЛИБУ 4 Цил 2.5 Л 2014 ШЕВРОЛЕТ ТРАВЕРС 6 ЦИЛ 3.6 Л 2007-2008,2014 ГМЦ АКАДИЈА 6 ЦИЛ 3.6 Л 2007-2010 Шевролет КОБАЛТ 4 ЦИЛ 2.2 Л 2009-2014 шевролет тахо 8 Цил 5,3 Л 2011-2014 шевролет КРУЗ 4 ЦИЛ 1,8 Л 2010-2014 ГМЦ ТЕРЕН 4 ЦИЛ 2,4 Л 2008-2009 Шевролет ТРАИЛБЛАЗЕР 6 ЦИЛ 4,2 Л 2014 Шевролет Импала 6 ЦИЛ 3,6 Л 2014 Шевролет Импала Ограничен 6 Цил 3.6 л 2012-2016 буик енклава 6 цил 3.6 Л 2014 ШЕВРОЛЕТ камаро 6 Цил 3.6 Л 2012-2018 ШЕВРОЛЕТ СОНИК 4 ЦИЛ 1.8 Л 2010-2011 КАДИЛАК СРХ 6 ЦИЛ 3 л 2014 КАДИЛАК СРХ 6 ЦИЛ 3.6 Л 2010 ШЕВРОЛЕТ Камаро 8 цил 6,2 л 2007-2008 Шевролет силверадо 6 ЦИЛ 4,3 Л 2009-2014 ШЕВРОЛЕТ ПРИГРАДСКИ 8 ЦИЛ 5,3 Л 2012-2014 Буик Лакрос 6 ЦИЛ 3,6 Л 2014 ШЕВРОЛЕТ КАПТИВА 4 Цил 2,4 Л И ПОВЕЌЕ - ДОДАДЕТЕ ГО ВАШЕТО ВОЗИЛО ВО НАШИОТ ДОДАТОК ЗА ВКЛОПУВАЊЕ ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

Останатите карактеристики

Слични понуди