• Обновено
Кембриџ Лиз Геометриски Волна Површина Килим, Светло Розова Слонова Коска, 2'3'

Кембриџ Лиз Геометриски Волна Површина Килим, Светло Розова Слонова Коска, 2'3'

DEN 2.67
Тековен
Во продавницата

САФАВИЕХ КЕМБРИЏ КАМ125М Светло Розев / Килим Од Слонова Коска Колекцијата кембриџ носи модерен Американски стил во домот или канцеларијата со овој прекрасен избор на рачно тафтувани теписи од волна. Килимите од кембриџ се убаво стилизирани со класични геометриски обрасци мајсторски вткаени во кадифени исечени купови и богати со текстура со висока/ ниска јамка и исечени купови. Додадете целосно американски карактер и шарм во декорот на домот со килими од областа Кембриџ. Килимот има приближна дебелина од 0,63 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Издржлив памучен платно поддршка. Примарни материјали : Волна. Латекс : Да.

Останатите карактеристики

Слични понуди