• Обновено
Детето на моето дете на Картер Бебе и дете момче со долги ракави со кошула, маичка и панталони, сет, 3-парчиња, големини 12м-5Т

Детето на моето дете на Картер Бебе и дете момче со долги ракави со кошула, маичка и панталони, сет, 3-парчиња, големини 12м-5Т

DEN 0.67
Тековен
Во продавницата

Нови стилови, иста голема вредност. Свеж изглед што ќе го сакате направен со квалитетот на кој му верувате од Картер. Облеките направени за натпревар го олеснуваат облеката. Од моето дете на Картер, овој кул сет на облека од 3 парчиња е совршен за вашето момче во движење. Одликувајќи се со забавен зависен волк камп и удобни француски тери панталони за да се спарат, комплетирани со качулка лента со качулка до слој или да се мешаат и да се совпаѓаат за две облеки во едно! Комплетот за облека со 3 парчиња вклучува : Tee, Pullover со качулка + панталони. Те : 100% памучен дрес; кратки ракави; Кампување на Волк Графички. Пуловер : 100% памучен француски Тери; Плакета на предните копчиња; Дизајн со качулка; ребрести манжетни + полите; сите ленти. Панталони : 100% памучен француски Тери; Ребреста половината + манжетни. Големини 12м-5Т. Машина за перење. Увезени.

Останатите карактеристики

Слични понуди