• Обновено
Дорман В Цилиндар На Тркалото На Сопирачката На Совозачот За Специфични Модели На CHEVROLET gmc Одговара избери: 1966-CHEVROLET C10, 1969 - Gmc C1500

Дорман В Цилиндар На Тркалото На Сопирачката На Совозачот За Специфични Модели На CHEVROLET gmc Одговара избери: 1966-CHEVROLET

DEN 1393.28
Тековен
Во продавницата

Овој цилиндар за тркала за сопирачки со директна замена беше специјално дизајниран да одговара на вклопувањето, функцијата и перформансите на оригиналниот цилиндар на тркалата на одредени возила. Се произведува и тестира за обезбедување квалитет. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Идеална замена-специјално дизајнирана да биде директно совпаѓање за оригиналниот цилиндар на тркалата на сопирачките на барабанот на одредени возила. Рентабилно поправање-замена на цилиндерот додека сервисирате барабански сопирачки е најбрз, најсигурен начин да се обезбедат перформанси на сопирачките. Квалитетни материјали-изработени со висококвалитетни ЕПДМ гумени чаши и чизми за долготрајни перформанси. Професионално тестирани - дупките на цилиндрите на тркалата се тестираат на површината за да се обезбеди оптимална површина за запечатување на чашите под притисок. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница.

Останатите карактеристики

Слични понуди