• Обновено
Дигитален Сензор За Температура И Влажност Заменете ГО ШТТ15

Дигитален Сензор За Температура И Влажност Заменете ГО ШТТ15

DEN 2.33
Тековен
Во продавницата

Користи капацитивен сензор за влажност и термистор за мерење на околниот воздух и исплука дигитален сигнал на иглата за податоци (не се потребни аналогни влезни иглички). Компензирана температура со целосен опсег. Секој сензор на овој модел е компензиран и калибриран во точна комора за калибрација и коефициентот на калибрација е зачуван во типот на програмиран ВО ОТП меморијата, кога сензорот ќе открие, тој ќе го наведе коефициентот од меморијата. Неговите сензорски елементи се поврзани со 8-битен компјутер со еден чип. Користи капацитивен сензор за влажност и термистор за мерење на околниот воздух и исплука дигитален сигнал на иглата за податоци (не се потребни аналогни влезни иглички).Температурен опсег : -40~80°CNo дополнителни компонентиодлична долгорочна стабилностсекоја калибрација, дигитални излезни области на примена : 1) HVAC2) опрема За Тестирање и тестирање3) Автомобили4) Логер На Податоци5) Стоки За Широка Потрошувачка6) Автоматска контрола7) Временска станица8) Апарати9) Овлажнител10) Медицински Спецификации На Производот : напојување : 3. Ниска цена дигитални температура и влажност сензор. Неговиот прилично едноставен за употреба, но бара внимателен тајминг за фаќање податоци. Мала големина и мала потрошувачка и долго растојание на пренос (100м) овозможуваат да бидат прилагодени во сите видови сурови прилики за примена. Применува ексклузивна техника за собирање дигитални сигнали и технологија за сензори за влажност, обезбедувајќи ја неговата сигурност и стабилност.5 V dcoutput сигнал : дигитален сигнал преку елемент за автобусирање со 1 жица : резолуција на точност на кондензаторот на влажност на полимер : 0,1 ОПСЕГ на влажност 0-опсег на rhtemperature : -40~80°Прецизност На Мерење На Влажност : € 2% прецизност На мерење На Температурата : Q 0,5 Пакетот Вклучува : 1* Опишете Го Модулот Ensor.

Останатите карактеристики

Слични понуди