• Обновено
Допрени Од Природата Бебе И Дете Момче Органски Памучни панталони 4пк, Поручник Сино Сива, 3 Месеци

Допрени Од Природата Бебе И Дете Момче Органски Памучни панталони 4пк, Поручник Сино Сива, 3 Месеци

DEN 224.00
Тековен
Во продавницата

Допрена Од Природата е бренд за органска облека за бебиња од 100 проценти изработен од врвна органска памучна ткаенина и има убаво дизајнирана облека, лигавчиња, ќебиња, додатоци за коса и чорапи. Органскиот памук се чувствува супер мек на кожата на бебето бидејќи влакната се природни и дишат. Органскиот памук се прави без употреба на синтетички пестициди и ѓубрива, па затоа е еколошка алтернатива во споредба со традиционалните земјоделски методи. Допрени од Природата органските панталони се направени од 100 проценти органски памук за блокирање (ексклузивно за декорација) и совршен комплет панталони со повеќе пакувања за бебиња. Одликувајќи се со основни бои и ленти, нашите панталони ќе одговараат на голем дел од гардеробата на вашето бебе за да направат многу слатки облеки. Нашите панталони се изработени од врвни, издржливи, природни ткаенини кои се погодни за лесно вклучување и лесно исклучување. Направете го времето на облекување позабавно Со Допрени Од Природните панталони. Допрено Од Природата Бебе И Мало Момче Органски Памучни панталони 4pk, Lt. Blue Греј е одличен детски најважен комплет за вашето малечко. Сетот вклучува координирани органски памучни панталони. Комплетот вклучува ленти и цврсти бои за лесни тимови. Направено со супер мек памук за максимална удобност на кожата на бебето. Машина за перење. Достапен, висококвалитетен сет.

Останатите карактеристики

Слични понуди