• Обновено
Carevas ДЕСКТОП USB Конференција Звучник Микрофон Вграден Звучник 360° Сенасочен Компјутерски Кондензатор Микрофон Со Приклучок За Прилагодување На Функцијата За Искл?

Carevas ДЕСКТОП USB Конференција Звучник Микрофон Вграден Звучник 360° Сенасочен Компјутерски Кондензатор Микрофон Со Приклучок

DEN 479.84
Тековен
Во продавницата

Модел : Ј02. Панел на допир, звучник и прилагодување на јачината на звукот на микрофонот. ● 360°Сештојасен Микрофон За Микрофон : Усвојува 360° сештонасочен аудио пикап микрофон, ефективниот радиус на звукот за подигање е 3 метри. Чувствителност : - 40db € 2db. Погоден за мали конференциски сали или употреба. Компатибилен Со windows XP/windows 7/8/10 и ос систем. Компатибилен Со windows XP/windows 7/8/10 и mac OS систем. Совршен за видео повик, говорен разговор, слушање музика, состанок, играње игри, далечинска обука, онлајн класа, пренос во живо итн. Растојание : 300см. Со исклучен клуч, погодно е брзо прекинување и продолжување на повиците. Тоа може да биде добар музички плеер. Големина на предметот : 8 * 8 * 1см / 3.

Останатите карактеристики

Слични понуди