• Обновено
Businessвори 2 3.5 Бизнис Картички, Сигурен Храна Технологија, Инк-Џет, 1, Картички

Businessвори 2 3.5 Бизнис Картички, Сигурен Храна Технологија, Инк-Џет, 1, Картички

DEN 3.00
Тековен
Во продавницата

Оставете го вистинскиот прв впечаток Со Визит-Картичките Наeryвори. Исечени од квалитетни картони со тежина од 80 фунти / 216гсм, овие премиум картички веднаш се чувствуваат различно од секојдневните листови со картички. Без разлика дали ви требаат визит-картички, картички за пораки, картички за потсетување на состаноци или повеќе, овие картички се исклучителен начин да се издвоите од толпата. Секој лист празни картички има ексклузивна Технологија За Сигурна Храна За подобрување на усогласувањето на печатењето и избегнување на заглавување. Границата на секоја визит-картичка е прецизно исечена со низа засеци што го олеснуваат распарчувањето на картичките додека сепак оставаат зад себе мазен раб. Без разлика дали имате сопствен дизајн или создавате од нула, Designвори Дизајн И Печатење го олеснува создавањето прилагодени картички од вашиот дом или бизнис. Бесплатниот софтвер базиран на прелистувач има се што ви треба за дизајнирање визит-картички, картички за награди, картички за потсетување и многу повеќе. Пробајте го денес на страницата Avвори. Креирај сопствени бизнис картички, RSVP картички, подарок тагови, повикувајќи картички и повеќе со бесплатни дизајни и шаблони на /шаблони. Само carвори картички вклучуваат сопственичка сигурна технологија За Добиточна Храна за да обезбедат посигурна храна преку вашиот печатач, спречувајќи метеж и неусогласеност. Серија прецизни намалувања се користат за да се создаде мазна граница околу секоја визит-карта. Исечете од премиум картон со тежина од 80 фунти / 216гсм. Компатибилен со инк-џет печатачи. 1.000 визит-картички со 10 картички по лист.

Останатите карактеристики

Слични понуди