• Обновено
Тврд анодизиран прибор за готвење што не се наоѓа, квадратна решетка 11

Тврд анодизиран прибор за готвење што не се наоѓа, квадратна решетка 11

DEN 319.52
Тековен
Во продавницата

Оваа разноврсна тава за не-стабилна скара од Оксо е отпорна на гребење и има 3-слој нелеплива облога со години готвење без стапчиња, додека гребените со висока скара ги оставаат маснотиите да се исцедат. Нашата скара тава, отпорна на гребење, тврдо-анодизирано тело се загрева побрзо и рамномерно од традиционалниот алуминиум, а рачката од не'рѓосувачки челик завиткан од силиконски помага да се одржува готвењето удобно. Миење на рацете. Издржливо, тврдо-анодизирано тело обезбедува одлична спроводливост на топлина и отпорност на гребење. Трислоен, германски инженерски нелепнат облога со години на перформанси користејќи помалку масло. Цврста рачка од не'рѓосувачки челик облечена со силикон што не се наоѓа, без лизгање. Длабоките гребени канализираат масти и испорачуваат класични ознаки на скара. Компатибилен со повеќето шпорети, освен индукција.

Останатите карактеристики

Слични понуди