• Обновено
Полупроводнички Таблети за Ладење Higoodz, Полупроводнички Лим За Ладење TEC1 - 40x Индустриски Одделение Термоелектричен Ладилник, Термоелектрични Peltier Модули

Полупроводнички Таблети за Ладење Higoodz, Полупроводнички Лим За Ладење TEC1 - 40x Индустриски Одделение Термоелектричен Ладилник,

DEN 1.00
Тековен
Во продавницата

Функција : 1. Лесен за ракување, може да помогне да се заштити ладилникот НА ТЕЦ од прегревање.2. Полупроводнички ладилник од индустриско одделение, погоден за термоелектрична ладилна плоча за ладилник.3. Мала големина и лесна, лесна за инсталирање, погодна за употреба.4. Професионално производство, висока точност, издржлив и сигурен.5. Изработен од висококвалитетен материјал, цврст, издржлив и долг животен век.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Тип : Термоелектрични Модули За Ладилникматеријал : Керамиколор : Бела Големина : Прибл.40х40х3, 3мм/1, 6х1, 6х0, 1инмаксимална Моќност На Ладење : 109 вати работат на 0-15, 4 В ДЦ и 0 - 12а напон максимална Температура : > = 68°Температурни Опсези На Соработка : -50°C до + 100°CWeight : Прибл . 23г/0.8 Озпакет Листа : 1 х Термоелектричен Ладилник Модулоте : 1. Ве молиме дозволете грешка од 1-2 см поради рачно мерење. Ви благодариме за разбирањето.2. Мониторите не се калибрирани исти, бојата на предметот прикажана на фотографиите може да покажува малку поинаква од вистинскиот објект. Ве молиме земете го вистинскиот како стандард. висока точност, цврста, удобна за употреба. Професионално производство.

Останатите карактеристики

Слични понуди