• Обновено
Парвез Таџ Кученце Кученце Платно Ѕид Уметност

Парвез Таџ Кученце Кученце Платно Ѕид Уметност

DEN 671.84
Тековен
Во продавницата

Ова Кученце Кученце Платно Ѕидна Уметност е ликовна уметност платно печатење Од Парвез Таџ. Парвез Таџ е визионерски уметник и пионер НА УВ мастила како медиум за ликовна уметност. За да ги постигне своите оригинални слики, тој слободно меша фотографија, водени и акрилни бои и УВ мастила со различни подлоги како платно, алуминиум, бамбус и рециклирано дрво. Секое од овие парчиња е пример за неговото размислување надвор од кутијата и меѓународната инспирација-сигурни сме дека и вие ќе бидете инспирирани. Парвез Таџ Кученце Кученце Платно Ѕид Уметност : ликовна уметност платно печатење Од Парвез Таџ. Професионално раката се протегала. Галерија завиткана во одржливо дрво што не се искривува. Пристигнува подготвен да висат. Вклучува сертификат за автентичност. Уметнички потпис на предната страна.

Останатите карактеристики

Слични понуди