• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Буда лице 4“ платно уметност од Марк Ашкенази

Трговска марка ликовна уметност „Буда лице 4“ платно уметност од Марк Ашкенази

DEN 399.84
Тековен
Во продавницата

Уметник : Марк Ашкеназизубјект : Сè уште начин на живот : Задебелен и еклектичен модерно производ Тип : Галерија обвиткано платно Арт. Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Марк Ашкенази „Буда лице 4“ платно уметност.

Останатите карактеристики

Слични понуди