• Обновено
1- Карат овален и срце со тркалезен дијамант 14KT Бело злато 3-камен прстен за ангажман

1- Карат овален и срце со тркалезен дијамант 14KT Бело злато 3-камен прстен за ангажман

DEN 10823.84
Тековен
Во продавницата

Прекрасен подарок да кажам "Те сакам ", овој зачудувачки прстен за ангажман со 3-камен на мијабела дијамант ќе му даде на вашиот изглед на искра. Изработен во бело злато, овој прстен има овален, со бел дијамант поставен со лов, во центарот, додека вкупно две срцеви, бели дијаманти поставени од прсти и 20 кружни, бели дијаманти поставени од путер. Миабела 1-1/10 Карат овален и срце со тркалезен дијамант 14КТ Бело злато прстен за ангажман со 3 камен : Изработено во 14 KT бело злато. 1-1/10ct. Вкупна тежина на дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I1-I2. Камења поставени од путер и путер. Секое парче накит поминува ригорозен преглед во нашите лаборатории за обезбедување на квалитет. Така можете да купите со доверба - загарантирано. Научи повеќе.

Останатите карактеристики

Слични понуди