• Обновено
Соимои Поли Жоржет Ткаенина Геометриска Мала Печатена Ткаенина Широк Двор

Соимои Поли Жоржет Ткаенина Геометриска Мала Печатена Ткаенина Широк Двор

DEN 97.92
Тековен
Во продавницата

Поли Џорџет Проегирна Ткаенина Со Мали Букви. ✤ Ширина : 42 и 52 Инчи. Сите се дизајни се нови и дизајнирани во нашето студио од специјализирани дизајнери на текстил кои имаат солидно познавање на производството на ткаенини и нивната крајна употреба на производи.✤ Густина : 80*30. Ткаенината е широко користена во текстилната и облеката за дизајнирање Женски Фустани Кафтани ,Врвови Од Туника ,Здолништа И Шалови со својот живописен ефект на боење. ✤ Нега за перење : Машинско перење на 30 Сушење На Тивок Оган, Пеглање На Ниска Температура. ✤ Брои предиво : 16 х 12.✤ Соимои претставува широк спектар на печатени ткаенини во 1000-тите години на различни отпечатоци.✤ ГСМ : 70 ГСМ. ➽ ПС : Боите на фотографиите се што е можно поблиску до вистинскиот производ, но ве молиме знајте дека секој монитор и компјутер ги прават боите малку поинаку. ✤ Материјал : 100% Полиестер. Единица за продажба : Покрај Дворот. ✤ Материјал : Полиестер Џорџет ✤ Техника : Ткаени.

Останатите карактеристики

Слични понуди