• Обновено
Авто Метар 2-5 8во Фантомска Преса за Гориво. Мерач 0-100пси

Авто Метар 2-5 8во Фантомска Преса за Гориво. Мерач 0-100пси

DEN 1583.84
Тековен
Во продавницата

Гледањето на точниот притисок на горивото врз вашето возило може да значи разлика помеѓу безбедно извлекување на повеќето перформанси и скапи дефекти. Механичкиот Манометар За Притисок на Горивото на автомобилот прецизно ќе го измери вашиот точен притисок на горивото на нивоа на точност претходно нечуено дури и во професионалните мерачи. Дизајниран за вбризгување гориво или карбурирани апликации, едноставна врска-4 ја олеснува инсталацијата. Не ризикувајте со вашата инвестиција; прецизен манометар за притисок на горивото може да биде најевтиното осигурување што некогаш сте го купиле. За безбедност на операторот, не се препорачува да се инсталира манометар За Притисок на Горивото во внатрешноста на кабината на возилото. Опционалните изолатори на гориво се достапни и за карбурирани и за вбризгувани апликации.; Традиционалното блескаво осветлување осветлува околу периметарот на бирачот. Тркачка трка докажаните механички инструменти обезбедуваат доверлива точност додека се едноставни за инсталирање. Не е потребен електричен систем за работа на мерачот - компатибилен со секое улично или тркачко возило. Комплетот за мерач вклучува, склопување на сијалицата и штекерот, капаци на црвена и зелена сијалица, хардвер за монтирање и детални упатства за инсталација. Мерач навој за-4АН, овозможувајќи лесна инсталација во системот за гориво.

Останатите карактеристики

Слични понуди