• Обновено
Домашна Суштина Кабрило Кревет Во Торба Утешител Постелнина Во Собата, Сива, Калифорнија Крал

Домашна Суштина Кабрило Кревет Во Торба Утешител Постелнина Во Собата, Сива, Калифорнија Крал

DEN 1039.84
Тековен
Во продавницата

Листови : 180-конец грофот, печатени. Перница : полиестерски капак и полиестерско полнење. Скициран круг печатење. Отпечатокот од геометриски круг го покрива овој мек микрофибер утешител, за освежувачка привлечност. Комплетот кал кинг вклучува : 1 корица (104 "х 92"), 2 кралски шамови (20" х 36"), 1 рамен лист (108" х 102"), 1 вграден лист (72" х 84" + 14"), 2 навлаки за перници (20" х 40"), 1 украсна перница (12" х 18"). Појавување на шамс (1 За Двојни Големини) повторете го дизајнот на утешителот, додека цврстото здолниште во кревет и извезената декоративна перница обезбедуваат завршни работи. Coverlet/sham : 85gsm микрофибер, печатени, цврсти обратна, 240gsm 90 проценти памук, 10 проценти други влакна полнење. Машина за перење. Оеко-Текс Сертифициран, не вклучува штетни материи или хемикалии (#11-44181). Сетот на кралицата вклучува : 1 корица (90 "х 90"), 2 стандардни шамови (20 "х 26"), 1 рамен лист( 90 "х 102"), 1 вграден лист (60" х 80" + 14"), 2 навлаки за перници (20" х 30"), 1 украсна перница (12"х 18"). Вграден лист одговара на душекот до 14" душек. Целосниот сет вклучува : 1 корица (78 "х 86"), 2 стандардни шамови (20 "х 26"), 1 рамен лист( 81 "х 96"), 1 вграден лист (54" х 75" + 14"), 2 навлаки за перници (20" х 30"), 1 украсна перница (12"х 18"). Се одликува со антимикробен третман кој помага да се намали растот на бактериите кои предизвикуваат мирис и ја одржува ткаенината да трае подолго. Донесувајќи го најдоброто во здравјето и благосостојбата, овој комплет за постелнина има и антимикробен третман кој обезбедува вградена заштита од свежина, намалувајќи го растот на бактериите кои предизвикуваат мирис и ја одржува ткаенината да трае подолго.

Останатите карактеристики

Слични понуди