• Обновено
Дорман 621-Сечилото На Вентилаторот За Ладење На Моторот За Специфични Модели На CHEVROLET gmc Одговара: 2006-CHEVROLET SILVERADO, 2006-GMC СИЕРА

Дорман 621-Сечилото На Вентилаторот За Ладење На Моторот За Специфични Модели На CHEVROLET gmc Одговара: 2006-CHEVROLET SILVERADO,

DEN 654.88
Тековен
Во продавницата

Заменете го оштетеното сечило на вентилаторот за ладење со оваа директна замена. Оваа апликација специфична за возилото е дизајнирана за совршено вклопување и е изработена од квалитетни материјали за да обезбеди издржливост и да ја врати правилната работа на системот за ладење. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - ова сечило на вентилаторот за ладење на моторот се вклопува и функционира како оригиналното сечило на вентилаторот на опремата. Квалитетна конструкција-произведена од премиум материјали за долг работен век. Одлична вредност-оригинален квалитет на опремата по пониска цена. Тестиран квалитет-претрпе тестирање за да обезбеди правилно вклопување и перформанси. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Одговара Изберете : 2006-2010 ШЕВРОЛЕТ СИЛВЕРАДО 8 Цил 6,6 Л 2006-2010 ГМЦ СИЕРА 8 Цил 6,6 Л 2006-2007 ГМЦ НОВА СИЕРА 8 Цил 6,6 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Останатите карактеристики

Слични понуди