• Обновено
Ѕвезда К Круг Виножито Мистик Топаз Марке Дизајн Ветување Ангажман Прстен во Кт Бело Злато Големина 8. Женски Возрасни

Ѕвезда К Круг Виножито Мистик Топаз Марке Дизајн Ветување Ангажман Прстен во Кт Бело Злато Големина 8. Женски Возрасни

DEN 1.00
Тековен
Во продавницата

Оваа импресивна Ѕвезда К круг 7мм Виножито Мистик Топаз Марке Дизајн Ветување Ангажман Прстен, достапни во голем број на метали, вклучувајќи 14 кт Бело Злато 14 Кт Жолто Злато и 14 Кт Роза Злато. Овој прекрасен дизајн е монтиран со 1 камен сет од 1.400 карати повеќебоен Круг Мистик Топаз i2-i3 јасност, 4 камења 0.040 карати вкупна тежина, пронг сет Тркалезна Бела Дијамантска л-М боја I3 јасност. Овој дизајн е широк 7,00 мм, долг 7,00 мм. Гаранција. Гаранција : - оваа ставка е покриена со. Оваа ексклузивна доживотна покриеност ја нудат Само Ситни Златари затоа, ве молиме купувајте со доверба, нашиот квалитет е загарантиран за живот! Металната тежина може да варира во зависност од големината на прстот и изборот на метал. Овој производ ќе испрати во рок од 7 дена(и) од времето на нарачката. Женски Возрасни овој прекрасен дизајн е дел од ексклузивната колекција На Накит К. К. Стар К, е реномиран Американски Семеен Бизнис со седиште во Њујорк од 1986 година, користи само најквалитетни материјали и гордо ќе застане зад сите нејзини производи. Мистик Топаз е сосема нов камен, првпат виден околу 1998 година. Тоа е природен безбоен (бел) топаз кој е обложен, давајќи му уникатен ефект на боја на виножито. Се вели дека каменот ја зајакнува медитативната состојба на личноста за да го достигне повисокото јас. Доживотна Гаранција исклучиво понудена Од Ситни Златари. Кутија За Накит од висока Класа и Пакување Подароци. Ширина : 7,00 Мм Должина : 7,00 мм. Димензии : Ширина : 7,00 Мм Должина : 7,00 мм.Женски. Возрасни.

Останатите карактеристики

Слични понуди