• Обновено
Памук Мешавина Цветни Дојдете Постелнина Во Собата, Кралицата, Чеша Сина

Памук Мешавина Цветни Дојдете Постелнина Во Собата, Кралицата, Чеша Сина

DEN 2.00
Тековен
Во продавницата

Извонредно текстурираниот изглед и чувство На Цветната Прекривка Од Памучна Мешавина Поставена Од Блу Нил Милс е безвременски акцент за секој мајстор или спална соба за гости. Лесната мешавина од памук и полиестер што дише е совршена за употреба во текот на целата година или на врвот на вашиот кревет како декоративен акцент или како дополнителен слој за време на постудените месеци. Сложената шема на цветни свитоци и координативната граница ќе му дадат на вашиот кревет класично скроена завршница. Вклучените шамови за перници го отсликуваат дизајнот на прекривката за убаво составен изглед. Освежете го стилот на вашата спална соба со овој шармантен постелнина и лажен комплет.Бнм Памучна Мешавина Цветни Дојдете Постелнина Сет, Кралица, Чеша Сина Сет Вклучува : Еден (1) Постелнина И Еден (2) Перница Шам; (двојна големина Еден (1) Постелнина И Еден (1) Перница Шам). Материјал : 70% Памук, 30% Полиестер. Стил : Модерен, Гроздобер, Излитена Шик, Боемски или Традиционален стил. Шема : Медалјон, Жакард. СЕРТИФИКАТ : ние сме посветени да ги направиме производите побезбедни за вас и побезбедни за светот; СТАНДАРД 100 ОД ОЕКО-ТЕКС сертифициран; Секоја компонента на овој производ е тестирана и потврдена без штетни материи и се произведува одржливо. Грижа : за најлуксузните резултати, препорачуваме машинско перење; Секогаш следете ги упатствата на етикетата за нега за најдобри резултати . Димензии Кралот е долг 120" широк х 120"; перница шам е долг 20" широк х 36". Кралицата е долга 102" широка х 120"; шамот за перници е долг 20" широк х 26". Целосна е 96 "широк х 110" долг; перница шам е 20" широк х 26 " долг. Близнакот е долг 81" широк х 110"; шамот за перници е долг 20" широк х 26".

Останатите карактеристики

Слични понуди