• Обновено
Велигденско Дрво Велигденски Ознаки Дрвени Орнаменти Јајца Зајаче Пиле Велигденски Занаети ЗА Деца САМИ ДРВЕНИ Рачно насликани Дрвени Табли

Велигденско Дрво Велигденски Ознаки Дрвени Орнаменти Јајца Зајаче Пиле Велигденски Занаети ЗА Деца САМИ ДРВЕНИ Рачно насликани

DEN 0.67
Тековен
Во продавницата

Спецификација : . Материјал : Дрво. Големина : како што е прикажано. Апликација : велигден, самостојна рачно изработена забава, детска забава итн. Боја : боја на дрво. Пакетот содржи : . 1*Приврзок 1. Материјал : нашиот недовршен велигденски приврзок е направен од чисто дрво. Материјалот е безбеден и еколошки. Откако ќе завршите со сликање, можете да го користите како украс. 2. САМОСТОЈНИ приврзоци : ова недовршено дрвено велигденско зајаче е празна табла за цртање, чекајќи вашите деца слободно да ПРАВАТ САМИ И да ги завршат своите специјални слики. 3. Велигденско недовршено сечење хартија од дрво : сечење хартија од дрво со велигденска тема, сечење хартија за зајаци, сечење хартија за пилиња, сечење хартија За Велигденски јајца, сечење хартија за лалиња, погодно за самостојни проекти, дом, училиште, велигденски украси. 4. Образовни занаети : може да се користи за интеракција родител-дете или училишни образовни активности, овозможувајќи им на децата да направат уникатни дрвени чипови. Децата ќе цртаат на овие дрвени чипови и ќе споделуваат различни идеи. Многу е интересно да се стимулира имагинацијата и способноста за цртање на децата. 5. Широк спектар на употреба : идеален за подароци За велигденска забава, велигденски детски забави, украси За Велигденски венци, дрвени ознаки со дупки, ознаки за подароци, ознаки за имиња, украси за венчавки, привезоци, роденденски картички итн.

Останатите карактеристики

Слични понуди