• Обновено
Опасност Налепница-Опасност Од Рак

Опасност Налепница-Опасност Од Рак

DEN 1.67
Тековен
Во продавницата

ГОЛЕМИНА И СПЕЦИФИКАЦИИ : 14" Х 10 " Винил Етикета Налепница - комерцијален одделение винил со леплива подлога специјално дизајнирана да се прилепува на внатрешни или надворешни површини, но сепак може да се отстрани без да се остави зад себе леплив остаток.Изберете Од : Алуминиум, Цврсти Пластични Знаци или Лепливи Етикети. Винилните налепници се опремени со супер силно лепило, така што лесно можете да го нанесете на стаклени прозорци, алуминиум, нерѓосувачки челик, изшкуркано дрво, плексиглас и многу повеќе материјали и обвивки. ИСКЛУЧИТЕЛНО ИЗДРЖЛИВ : сите наши производи ЗА безбедност НА ОША се направени од материјали од комерцијална класа специјално оценети за надворешна или внатрешна употреба со години на живот без одржување во најтешките средини. Проверете ги сите наши знаци за прва помош, знаци за опасност, чувајте ги знаците затворени врати, знаци за опасност од електричен панел, знаци за складирање, знаци на овластен персонал, знаци за лабораториски хемикалии и илјадници други. Сите наши материјали ги надминуваат индустриските стандарди и ќе обезбедат години на издржливост и долговечност. Производите со целосна боја на сигнализација се фабрикувани токму овде во Соединетите држави.Is вашиот деловен или работен простор 100% покриен и до код со тековни ознаки и етикети? Никогаш не оставајте се изложени на тужби, парични казни или опомени - интегритетот на вашиот бизнис и безбедноста на другите зависи од тоа.Илјадници среќни и задоволни бизниси ширум светот се свртеа Кон Потпишување за сите нивни знаковни потреби, без разлика во која индустрија се наоѓаат или какви потреби за усогласеност имаат. Нашите знаци ќе траат се додека вашиот бизнис!.

Останатите карактеристики

Слични понуди