• Обновено
12-10. во. Жолта Винил Прстен Терминал-Парче

12-10. во. Жолта Винил Прстен Терминал-Парче

DEN 2.67
Тековен
Во продавницата

Карактеристики Терминалите Со винилна Изолација се пвц вбризгувани со влез на инка за брзо, лесно вметнување на жица терминалите имаат назабени жлебови за да обезбедат максимална јачина на контакт и истегнување откако терминалите на crimping JT&T се конструирани од чист бакар (Легура 110), загреан и електро калај платинест изолатор ракавот е кодиран во боја за големина и идентификација12 спецификации на парчиња Боја : Жолта големина : 12-10, 31 инчи.Тежина : 0.07 фунти-SKU : ZX9 ISN53455 Карактеристики Винил Изолирани Терминали се пвц вбризгување обликувани со влез инка за брзо, лесно вметнување жица. Терминалите имаат назабени жлебови " V " за да обезбедат максимален контакт и цврстина на истегнување по стегање. Терминалите НА JT&T се конструирани од чист бакар (Легура 110), обложени и електро калај. Изолаторскиот ракав е кодиран во боја за големината и идентификацијата на жицата. 12 парче. Спецификации Боја : Жолта. Големина : 12-10. 31 во. Тежина : 0,07 фунти. - ШКУ : ZX9 ISN53455.

Останатите карактеристики

Слични понуди