• Обновено
Крајни сини бранови II триптих

Крајни сини бранови II триптих

DEN 785.28
Тековен
Во продавницата

Оваа крајна триптих на сините бранови II е печатење на ликовно платно од Парвез Таџ. Парвез Таџ е визионерски уметник и пионер на УВ -мастила како ликовен медиум. За да ги постигне своите оригинални слики, тој слободно ги меша фотографијата, водата и акрилните бои и УВ-мастилата со најразлични подлоги како што се платно, алуминиум, бамбус и рециклирана шума. Секое од овие парчиња е пример за неговото размислување надвор од кутијата и меѓународната инспирација-сигурни сме дека и ќе бидете инспирирани. Крајни сини бранови II триптих : (2) панели од 32х32. Печатење на ликовно платно од Парвез Таџ. Професионално се протегаше рака. Галерија завиткана во одржливо, невородно дрво. Пристигнува подготвени да висат. Вклучува сертификат за автентичност. Уметнички потпис на предната страна.

Останатите карактеристики

Слични понуди