• Обновено
0. Кт Брилијантен Круг Сече Природен Гранат 14к Бело Злато Изјава Прстен СЗ 10.25

0. Кт Брилијантен Круг Сече Природен Гранат 14к Бело Злато Изјава Прстен СЗ 10.25

DEN 0.67
Тековен
Во продавницата

Нашата колекција Клара Пучи е безвременско искуство каде се испреплетуваат класичната убавина и брилијантност. Секое парче е критички дизајнирано и внимателно изработено како дел од нашето најсовремено производство на ликовен накит, кое се наоѓа во широк спектар на стилови и лабави камења, кои се разликуваат од природни, до лабораториски создадени и симулирани камења.Јасност : Состојба на скапоцени камења измерени со присуство (или недостаток) на мали недостатоци.

Останатите карактеристики

Слични понуди