• Обновено
UPG UBGC Волт Ах Количка За Голф Длабок Циклус Agm Запечатена Батерија

UPG UBGC Волт Ах Количка За Голф Длабок Циклус Agm Запечатена Батерија

DEN 0.33
Тековен
Во продавницата

Оваа UPG UBGC8 8 V КОЛИЧКА ЗА Голф AGM Батерија е одличен избор за луѓе кои поседуваат компатибилна количка за голф. Чувајте го овој додаток при рака кога вашата оригинална батерија ќе умре или ќе се оштети. Оваа запечатена батерија за количка за голф е со димензии 10,23 "х 7,08" х 10,67 " и тежи речиси 80 килограми. Направено со Абсорбента стаклена подлога (АГМ) технологија, нуди супериорни перформанси за да можете да продолжите да ја возите количката за голф на оптимални нивоа. Оваа батерија за количка за голф со длабок циклус прикажува регулирана конструкција отпорна на истурање на вентилот што овозможува безбедно работење во која било положба. Погодно, оваа ставка е едноставна за инсталирање. Само следете ги вклучените упатства. Ве молиме погледнете ја целосната листа на опции за спарување за ОВОЈ UBGC8 подолу. Вообичаена употреба ЗА UBGC8 : Потрошувачка Електроника, Електрични Возила, Стартери На Мотори, Колички За Голф, Лов, Тревник И Градинарски Алат, Медицинска Мобилност, Мотоцикли, Фотографија, спортови на Енергија, Преносни Алатки, Соларни, Играчки И Хоби, Уреди За Контрола На Пристап, Итно Осветлување, Безбедност.UBGC8 8 Волти 200 Ah Голф Количка Длабоко ЦИКЛУС AGM Запечатена Батерија : UPG # 45968 UBGC8 8 V 200 Ah. Димензии : 10.23 "х 7.08 " х 10.67". Тежина : 78,30 фунти. Абсорбента Стакло мат (АГМ) технологија за супериорни перформанси. Конструкцијата регулирана со вентили, отпорна на истурање овозможува безбедно работење во која било положба. Лесно се инсталира батерија за количка за голф со длабок циклус.

Останатите карактеристики

Слични понуди